Answer:
your answer should be 0.96
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
The correct answer is 5i
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
Answer:
what do you want me to do subtraction, addition, multiplication or division?
Step-by-step explanation: