RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
Answer:
I think the answer is 100, but correct me if im wrong
Answer:
x= 14 y= 13
Step-by-step explanation:
Use substitution or elimination
Answer: 12 movies
if they receive a coupon for every four movies, and a bag of popcorn for every three movies, you need to find the LCM (lowest common multiple) of the two numbers, which is 12.