B. $0.35
since to find the unit rate of one candy bar, you have to divide $350 by 1000 and you get $0.35
the rate is 350/1000 = 0.35/1
Answer: x ≤3
Step-by-step explanation:
Your answer is correct
Answer:
They Sold 100 General Tickets And 250 Student Tickets.
Step-by-step explanation:
100x8= 800
250x5=1250
1250+800=2050
Hope This Helped!
Answer:
1 1/4 yards of fabric
Step-by-step explanation:
2 1/2+ 1 3/4=4 1/4
4 1/4 - 3 = 1 1/4
4m+28=44
4m=44-28
4m=16
m=16/4
m=4