Okay its 797,619,000,132
They all have different place values
(1 gal, 2 qt, 3 pt) +
(1 gal, 3 qt, 7 pt) +
(1 gal, 3 qt, 3 pt)
= (3 gal, 8 qt, 13 pt)
= (3 gal, 14 qt, 1 pt)
= (6 gal, 2 qt, 1 pt)
The total volume of punch is 6 gallons, 2 quarts, 1 pint, or 6 5/8 gallons.
Answer:
3.4 pages per minute
Step-by-step explanation:
Divide your number of pages by the minutes to calculate the unit rate.
Answer:
Therefore, Company B is offering the lowest price/lb at $12.73/lb.
So, Company A's price / lb = ($32.50/2.5lbs) = $13.00/lb
Step-by-step explanation:
To determine price per lb, divide dollar amount by lbs.
- Company A sells 2 1/2lbs (2.5lbs) for $32.50
- Company B sells 2 3/4lbs (2.75lbs) for $35.00
And, Company B's price / lb = ($35.00/2.75lbs) = $12.73/lb