Answer:
1. 80.5
2. 432
3. 310.5
4. 26
Step-by-step explanation:
It would be 8 to the 8th power
Answer:
q =90
Step-by-step explanation:
q/18=5
Multiply each side by 18
q/18 * 18=5* 18
q =90
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon