1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bezzdna [24]
3 years ago
12

I need help please.........

Mathematics
1 answer:
kogti [31]3 years ago
6 0
This is what I got I hope it can help you

You might be interested in
Solve the system of equations using addition <br> x+y=9<br> x-y=3
Semmy [17]
(6,3) Is the answer________________
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is a way to rename 1 thousands 2 hundred
qwelly [4]
1200 ... i think this you mean
8 0
3 years ago
What is 98.155 rounded to the nearest tenth
Anettt [7]
If you want to round 98.155 to the nearest tenth, it is 98.2.
The 1 is in the tenths place.  
If the number to the right of it is 5 or more, round up.
If the number to the right of it is 4 or less, round down.
In this case, you round the digit in the tenths place up because the digit in the <em>hundredths</em> place is 5+.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the smallest number that is a multiple of both 4 and 6
lana66690 [7]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 2x2 is 4

2x3 is 6

sorry for the long type it says 20 character above

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
lynn is selling tickets to the play. On the first day of ticket sales she sold 5 adult tickets and 9 children tickets for a tota
Ierofanga [76]

Step-by-step explanation: Devide and do it yourself.....

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Select a rule for the following pattern. 44; 440; 4,400; 44,000 . . .
    13·2 answers
  • Solve 3.8 = p/3 - 7.2. Solve for p.
    7·1 answer
  • When you see a problem like -17 - (-7) what do you do first
    6·1 answer
  • A store mixes Kentucky bluegrass worth $12 per pound and chewings fescue worth $15 per pound. The mixture is to sell for $13 per
    5·1 answer
  • A garden table and a bench cost $781 combined. The garden table costs $69 less than the bench. What is the cost of the bench?
    10·2 answers
  • I NEED HELP PLS THIS WAS DUR TWO DAYS AGO
    10·2 answers
  • Find the indicated limit, if it exists.
    9·1 answer
  • Write the greatest and the least numbers formed by the digits 4, 2, 3, 5, 6 and add these numbers.
    6·1 answer
  • What is the slope of the equation below? *
    7·1 answer
  • The area of a squared lawn and rectangular vegetable garden are equal.The perimeter of lawn is 24 m and its side is twice the br
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!