1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kay [80]
3 years ago
14

Figures that have the same size and same shape. Their corresponding angles and sides are the same size. whats the answer?

Mathematics
1 answer:
Irina-Kira [14]3 years ago
7 0

Answer:

prostokąt i kwadrat

You might be interested in
Please help!! MATH | WILL MARK BRAINLIEST!! 40 POINTS
madreJ [45]

Answer:

y = 9 cos [(⅕pi)x]

Step-by-step explanation:

Amplitude = 9

Period = 10

2pi/10 = pi/5

3 0
3 years ago
What is the probability?
ikadub [295]
Answer: 0.04

That is four as a percent
3 0
2 years ago
Select the correct answer.<br> What are the solutions of this quadratic equation?<br> 25x^2 + 1 = 0
Llana [10]

Answer:

no solution because the square root of a negative number is not a real number d=-100

4 0
2 years ago
What is 15/6 in simplest form?
motikmotik
In fraction 1/2 in decimal 2.5
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
grandpa joe wants to open an account for his grandchildren that he hopes will have $80,000 in it after 20 years. how much must h
kirill [66]

Answer:

$46185.04

Step-by-step explanation:

80000 = X(1 + 0.0275/12)^(20×12)

X = 46185.03749

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Solve the system of equations below.<br><br> 5x-2y=18<br><br> 3x+3y=15
    13·2 answers
  • A swimming pool was 4 meters wide with surface area of 16 square meters.What is the length of the pool?
    15·2 answers
  • What can 85 slpit into
    5·2 answers
  • Suppose that blood chloride concentration(mmol/L) has a normal distribution with mean 110 and standard deviation 4. a. Find the
    15·1 answer
  • What multiplies to be -63 and adds up to be -18
    9·2 answers
  • 17 lbs of apple cost $85. how much would 26 lbs cost
    8·2 answers
  • Check that the point (1,-1,2) lies on the given surface. Then, viewing the surface as a level surface for a function f(x,y,z), f
    6·1 answer
  • Help pls!! this is a presentation I’m doing in class and I NEED this completed rn, ASAP!!! . What I need is just the answers for
    15·1 answer
  • Carter buys a one-gallon bottle of juice for $23.04. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
    7·1 answer
  • In a fraction, this is the number above the fraction bar.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!