1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleksandr-060686 [28]
3 years ago
12

20 POINTS HURRY PLZZ WILL GIVE BRAINLIEST

Mathematics
2 answers:
galben [10]3 years ago
6 0

Answer: 3 x 17 = 51

Step-by-step explanation: 51 / 3

Ket [755]3 years ago
3 0

Answer:

3x = 51

Step-by-step explanation:

Three and a variable multiplied equals 51.

You might be interested in
Need help finding angles 1,2,3,4,5!!!!!
earnstyle [38]

Answer:

1. 18

2. 17

3. 26

4. 17

5. 18

4 0
2 years ago
HELP Find the y-intercept of the line on the graph.
DedPeter [7]
The y- intercept is -3
The the slope is -5.

Hope this helps
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve the equation. Round to the nearest tenth if necessary.
ASHA 777 [7]
The answer will be 30
5 0
3 years ago
Find −523−16. Write your answer as a mixed number in simplest form.
vitfil [10]

Answer:

-539

4 2/3

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What is the volume of a cube with a side length that measures 1 1/2 ft?
olchik [2.2K]
16.5ft squared 
...............................................
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • For a school fundraiser, Cody needs to sell 41 boxes of cookies. So far, he has sold 11 boxes of lemon cookies to his aunt, 11 b
    5·1 answer
  • [02.05] Marcie solved the following inequality, and her work is shown below: −2(x − 5) − 12 ≤ 4 + 6(x + 3) −2x + 10 − 12 ≤ 4 + 6
    13·1 answer
  • The surface area of the triangular prism is?
    5·1 answer
  • 308559 to the nearest one thousand
    6·1 answer
  • Y-60=-6(x-15) pls help
    8·1 answer
  • Find the value of angle n
    13·1 answer
  • Identify the most reasonable unit to measure the volume of a neighborhood
    15·1 answer
  • Michael goes to the store to buy apples. He buys 3 apples for $3.75. What is the unit rate?
    15·1 answer
  • Which is the answer. A B C D?
    5·1 answer
  • What is the next step to solve the equation 5y 3x15 for y?​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!