Answer:
8
Step-by-step explanation:
for 20 wordshjrjrhrhrhrhhrjrjejejrhjr
.no lo sé, pero como necesito puntos, ¿sí?
I think its 10,000 pounds, you can use a tons to pounds caculator to check
Answer:
estimate: $80
exact amount paid: $82
Step-by-step explanation:
If you round $246 to 240, then divide it by 3, you should get $80. The cost per pair should be around $80 each
For the exact answer you take the amount spent (246) and divide it by the amount of jeans she bought (3).
246/3 = 82
Let's solve this question by step by step.
Layout equation.
−104=−8(k+8)
Step 1: Simplify both sides of the equation.
−104=−8(k+8)
−104=(−8)(k)+(−8)(8)(Distribute)
−104=−8k+−64
−104=−8k−64
Step 2: Flip the equation.
−8k−64=−104
Step 3: Add 64 to both sides.
−8k−64+64=−104+64
−8k=−40
Step 4: Divide both sides by -8.
-8k/-8=-40/-8
The answer for this problem is k=5.