If Eli spends $392 for 8 gigabytes of memory, then

, where g is a gigabyte of memory. All you have to do is to reduce the equation. In this case, divide both sides by 8 to get

. So the cost of 1 gigabyte of memory is $49.
Wednesday he made $29
Thursday he made $22
Friday he made $34
Step-by-step explanation:
sec X = WX/XY = 37/12 = 3 1/12
or 3.083
Answer:
Are you in Connexus ?
Step-by-step explanation: