Answer:
The better bar to buy is the Nutty Crunch
Step-by-step explanation:
4.74 / 6 = 0.79 per bar
7.80 / 10 = 0.78 per bar
:)
Answer:
i think it is b Because of how the lines are kinda bent
Step-by-step explanation:
1) 



2) 



3) 




4) 





5) 




Hello from MrBillDoesMath!
Answer:
Choice E and F
Discussion:
From the quadratic formula with a = 3, b = -1, and c = 6
x = ( -b +\- sqrt(b^2 - 4ac) ) / (2a) => substitute in a,b,c from above
x = ( -(-1) +\- sqrt((-1)^2 - 4(3)(6)) / (2*3) => discriminant = 1 - 72 = -71)
x = ( 1 +\- sqrt(-71))/ 6
which are choices E and F
Thank you,
MrB