1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara31 [8.8K]
3 years ago
13

Candice bought 4 boxes of cereal. If each box costs $3.75 and c represents how much she spent in all, which equation represents

how much Candice spent?
4 × 4 = 16
4c = $3.75
$3.75 × $3.75 = c
c = 4 × $3.75
Mathematics
2 answers:
jekas [21]3 years ago
5 0

Answer:

c=4×$3.75

Step-by-step explanation:

It would be the problem above because c is the total which equals the total of 4×$3.75.

valentinak56 [21]3 years ago
5 0

Answer:

C = 4 x $3.75 is the answer.

Step-by-step explanation:

In order to find out how much the total is, you have to multiply 4 by the total price-$3.75.

You might be interested in
Find the unit rate for 521 miles in 14 hours.
WITCHER [35]
The answer is 37.21 miles per hour.
Hope this helps!!
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please show steps it help help alot
ss7ja [257]

The Answer is in the attached file, I'm sorry if I can't write it on laptop, hope this helps man! :) and tell me if it's correct or wrong when your teacher see's it.

6 0
2 years ago
Answer please !!! i need help asap
maksim [4K]

Answer:

A. Undefined will be your answer

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help I’m struggling badly
Nady [450]

Answer:

yea bro should be the first one

Step-by-step explanation:

since the ratio is 5.5/5 we could scale it up to 11/10 and so f times that should be the amount of f used for every b that this girl used

4 0
2 years ago
Legs 3 and 4 are present what is the hypotenuse?
andrew11 [14]

Answer:

4 is hypotenuse

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A arch weighs about 20000 tons. write an amount that could be the exact number of tons
    8·1 answer
  • Is height a function of age? Explain.
    5·2 answers
  • Step by step order ....
    15·2 answers
  • Can someone please help me with this problem<br>​
    12·1 answer
  • Write an eqautoin of the line that passes through the give points -3,-2 and 2,-1
    12·2 answers
  • Please help!!
    5·2 answers
  • What is the area of the shower floor ?
    6·1 answer
  • Jean's bedroom is 14 feet by 10 feet. She has chosen a carpet which costs $31.65 per square yard. This includes installation. De
    15·1 answer
  • Hallenge
    5·1 answer
  • an angle is 10 degrees more than 3 times the measure of its compliment. find the measure of both angles
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!