28.150=26.5 is the amount you can spend on water. so 26.5/1.29= 20.54 so you can buy 20 bottles of water
Answer:
Sweets are sold loose, or pre-packed in 120g bags.
The 120 g bags are £1.49 each.
The loose sweets are £0.89 for 100g.
By calculating the price per gram, determine which is better value. Show your working.
Answer:
What
Step-by-step explanation:
ellaborate, if its just the numbers then no.
The square is 12 m long and the triangle is 11 m long
Answer:
sin(<A)
Step-by-step explanation: