Answer:
1kg apple for 0.25 rupees
Step-by-step explanation:
Hope this helps!!
<u>2.2</u>
Question:
Brody bought 17 chicken wings for $37.40. What's the unit cost of one wing?
Solution given:
17 chicken wings = $37.40
1chicken wings =$37.40/17*1=$2.2
<u>2</u><u>.</u><u>2</u>
Hi!
The answer to your question is 9.75 minutes
Here is the math to prove it:
9+11+3+14+14+7+14+6=78
Now you will take 78 and divide it by 8
This is because when finding the mean you add all of the given number together and then divide them by the amount of number added together.
78/8=9.75
Thus, your answer is 9.75 minutes
I hope this helped!
Have a wonderful day/night!
God bless!
Answer:
90yd
Step-by-step explanation:
to find the area you have to do base times height so it is 6x15=90
The answer is 2 pounds for $1 because you divide 4 by 2 then divide 2 by 2 so 2 pounds for $1.