1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
viktelen [127]
2 years ago
12

What is the domain of the function in this table?

Mathematics
1 answer:
Lerok [7]2 years ago
7 0

Answer:

D.

Step-by-step explanation:

The domain is always the first in the set.

You might be interested in
Pls help .............
ryzh [129]
I believe the answer is ab
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The students at Porterville Elementary sold raffle tickets, each for the same price, for a fundraiser. The equation below shows
harina [27]
The "unit rate" appears to be $20 per ticket.
7 0
3 years ago
Chester has a coupon for 1/10 off the price of a shirt. If the shirt originally costs $28.70, what discount would chester reciev
wolverine [178]

Answer:

Chester would receive a discount of $2.87 on using the coupon.

Step-by-step explanation:

We are given the following in the question:

Original cost of shirt = $28.70

Discount =

\dfrac{1}{10}\text{ of the original price}

We have to find the discount Chester would receive from using this coupon.

Discount amount =

=\dfrac{1}{10}\times \text{Original Price}\\\\=\dfrac{1}{10}\times 28.70\\\\=2.87

Thus, Chester would receive a discount of $2.87 on using the coupon.

3 0
3 years ago
2. Jessica is a waitress. Her customer’s bills totaled $300. She earned $45 in tips. What percent did her customers tip her? ___
zepelin [54]

Answer:

15%

Step-by-step explanation:

$45/$300 = 0.15 = 15%

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
23 points please help simplify the square root sqrt (32x^2) if x>=0
dexar [7]

Answer:

4√2x.

Step-by-step explanation:

√32 = √2*√16 = 4√2.

√x^2 = x.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • a shipping company charges x dollars to ship a package that weighs up to 1 pound and an additional fee based on the additional w
    5·1 answer
  • Andre is going to buy 3 computer tables for $321. if he pays the same rate, how much would it cost for 8 8 computer tables?
    15·1 answer
  • Which best describes a force?
    13·1 answer
  • Ellen sells cosmetics and earns a weekly pay of $330 plus a commission of 12% on sales. How much did she earn last week if she s
    11·1 answer
  • Multiply each equation by a number that produces opposite
    7·1 answer
  • If your employer asked you to select one of these options:
    10·2 answers
  • Find the slope of the following coordinate<br> points.<br> (4.25, 0) and (3.5, 3)
    15·1 answer
  • Please answer meee.......​
    5·2 answers
  • Find the value of arc s
    14·1 answer
  • the cost of 4 ice cream cones from the snack bar was $10.40. if each ice cream costs the same amount, which model correctly illu
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!