1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
levacccp [35]
3 years ago
7

Classify the number 1.348279... ] Real Rational Irrational Integer ] Whole ​Natural

Mathematics
1 answer:
slamgirl [31]3 years ago
7 0

Answer:

irrational

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A 4-PINT carton of ice cream costs $12.04. What is the price per QUART
kiruha [24]

1 quart = 2 pints.

This means a 4 pint container is 2 quarts.

To find the price for 1 quart divide the price by 2:

12.04 / 2 = $6.02 per quart.

4 0
3 years ago
In Tim’s coffee shop a study was done to see how many people buy coffee and donut of 160 people came in one day 60 bought coffee
olchik [2.2K]

Answer:

3/8 or 37.5

Step-by-step explanation:

60/160 simplified

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 27 Divided by 15
lozanna [386]
27 divided by 15 is 1.8, so that should be the correct answer.
6 0
3 years ago
Natasha stole three fewer bases than twice the number Elena stole. If Natasha stole 15 bases, how many
iVinArrow [24]

Who touched my gun?                                                                                                                                                          

                                                             

6 0
3 years ago
PLS HELP I NEED IT RIGHT NOW
oksian1 [2.3K]
I can’t really see it but it looks like 1
8 0
4 years ago
Other questions:
  • How to find the measure of an exterior angle on a triangle
    13·2 answers
  • What is 3f+3<6 or 7f-20>50
    7·1 answer
  • What is the measure of the radius of m
    15·2 answers
  • Can u help me with this
    13·1 answer
  • Hey could someone help?
    14·2 answers
  • Help please thank you so much !
    7·1 answer
  • 27.893m in _______m_____dm______cm_____mm​
    11·1 answer
  • Nori had 2 2/12 bags of apples he used 1 5/12 bags of apples to make pies how many bags of apples does nori have left. 1. See an
    6·2 answers
  • I need help with 10 to 14
    10·1 answer
  • A coin is tossed and a die is rolled simultaneously. What is the probability of getting a head and a number less than 3?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!