1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.
Answer:
3/8 or 37.5
Step-by-step explanation:
60/160 simplified
27 divided by 15 is 1.8, so that should be the correct answer.
I can’t really see it but it looks like 1