Answer:
12.5 hours
Step-by-step explanation:
15/6 is 2.5. 2.5 is how many hours per worker. 5 times 2.5 is 12.5 hours
Well if you are looking for the profit margin we need how much is was when she bought it, because it doesn't say, you can't say It's a increase or a decrease, so you could say this is a investment.
But considering you put this under mathematics I assume there is more to this question you forgot to post.
Answer:
$406
Step-by-step explanation:
Step one:
given data
Cakes and More baked 1,450 chocolate chip cookies
The bakery sold them in boxes of 25 cookies each
The number of boxes will be
1450/25
=58 boxes
Step two:
The cost per box is $7
hence the cost of 58 boxes will be
=7*58
=$406
Answer:
I believe it's B
Step-by-step explanation:
On a coordinate plane, a parabola opens up and goes through (negative 3.75, 0), has a vertex at (negative 2, negative 3), and goes through (0, 1).