1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marianna [84]
3 years ago
10

Plllllzzzzz help with questions three

Mathematics
2 answers:
AleksandrR [38]3 years ago
8 0
For number 4 u divide 3 1/2 By 1/4 which equals 14 burgers
Sloan [31]3 years ago
6 0
Add the food and hotel amounts.....then divide it by 3. since 3 friends are splitting the cost.
You might be interested in
A population of 120,000 grows 3% per year for 14 years
kobusy [5.1K]

Answer:

181510

Step-by-step explanation:

120,000 x1.03∧14=181510.767

Round the answer down as you can't have 0.767 of a person.

4 0
4 years ago
Amanda exercised for 10 minutes every day in the first week, 20 minutes in the second week, 30 minutes in the third week, and 40
Dominik [7]

Amanda's method is linear because the number of minutes increased by an equal number every week.

7 0
2 years ago
2. Ronnie buys 18 identical t-shirts costing £36. How much would 1 t-shirt cost? <br>​
fgiga [73]
36/18=2
Each shirt is £2
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
26. Given the point A(-2,4) translate (x,y) → (x – 4, y - 3) and then reflect over the line y = -x.
Zepler [3.9K]

<em>Greetings from Brasil...</em>

Here is the graphical explanation in the annex.

A = (-2; 4)

A' = (-2 - 4; 4 - 2) = (-6; 1)

After reflection on F(X)

<h2>A'' = (-1; 6)  </h2>

7 0
3 years ago
14 points please guys
miv72 [106K]
9 inches
Step By Step
3 1\10
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Celery is on sale at both Greg's market in the veggie emporium at Greg's market a 5 pound bag of celery cost $2.85 and a veggie
    5·2 answers
  • This is confusing could someone Help.
    5·2 answers
  • What's the difference between an algebraic expression and an equation ?
    6·1 answer
  • Classify the following triangle
    7·2 answers
  • A used car dealership buys a car for 2600 and then sells it for 4100 what is the price increase
    11·2 answers
  • Evaluate x (5-y) ; use x=6,and y=1​
    8·1 answer
  • Solve 4x - 7 = 2x + 3<br> Show all work
    12·2 answers
  • Xin uses 20 yards of fencing to build the walls of a square chicken coop. Which equation and solution represent x,the length, in
    7·2 answers
  • Last week, Sarah worked for 13 hours at her part time job. If she earned $143.00 for the week, how much did she earn per hour?
    11·1 answer
  • Points​ P, Q,​ R, and S are collinear. Point Q is between P and​ R, R is between Q and​ S, and PQ is approximently = to RS . If
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!