1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
horrorfan [7]
3 years ago
11

What is that symbol equal to?

smiddle" class="latex-formula"> pi?
Mathematics
2 answers:
saveliy_v [14]3 years ago
7 0
3.0l5.516.3282.0.4675.11.8.0.0.0.0.647.647.5-1.1.0
ICE Princess25 [194]3 years ago
7 0
Just try 3.14 and it will work it doesn't matter if you use the symbol.
You might be interested in
QOTD: What's 658x923? Do NOT use a calculator. Whoever, answers this correctly, I will give BRAINLIEST.
Helga [31]

Answer:

the awnser is 607,334 because when you multiply by 3 its the same like multipliying on

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Victoria filled up her car with gas before embarking on a road trip across the country. The car uses 1.75 gallons of gas for eve
lozanna [386]

Answer:

G = 14 - 1.75(t)

Where G is the number of gallons of gas remaining;

14 represents the amount of gas in gallons in the full gas tank of the vehicle

t is the number of hours

Step-by-step explanation:

Here, we want to write an equation.

We are told that the car uses 1.75 gallons of gas every hour and after 4 hours 7 gallons were left

In the 4 hours, the amount of fuel used will be 1.75 * 4 = 7 gallons

So therefore since we have 7 gallons left, the amount of gallons in the full tank of the vehicle will be 7 + 7 = 14 gallons

Hence, the equation we want to write will be;

G = 14 - 1.75(t)

6 0
3 years ago
Juanita wants to buy 12.5 pounds of stones to decorate her garden. The stone normally sells for $1.80 a pound. The salesman offe
anastassius [24]

Step-by-step explanation:

$1.80 per pound

The amount she's supposed to buy it is

1.80 × 12.5 = $22.5

She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved

$22.5 - $21.25 = $1.25

the amount she saved per pound is

1.25/12.5 = $0.1 per pound

5 0
3 years ago
The graph below shows the cost that Hondo pays for apples. What does the point (0,0) on this graph mean?
timurjin [86]

Answer:

(0,0) means that he didn't buy any apples so it doesn't cost anything

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is the range of the relation below?<br> {(-4,1), (-2,0), (8, -1)}
anyanavicka [17]

Answer:

Range: {-1, 0, 1}

General Formulas and Concepts:

<u>Math</u>

  • Number Line

<u>Algebra I</u>

  • Range is the set of y-values that are outputted by function f(x)
  • {Set Builder Notation}

Step-by-step explanation:

<u>Step 1: Define</u>

[Relation] {(-4, 1), (-2, 0), (8, -1)}

<u>Step 2: Identify</u>

According to the relation, our y-values are 1, 0, and -1. These values would encompass our range.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Can i get help with math? (picture provided) grade 9<br>13-18 ​
    11·2 answers
  • Find the 88th term of the arithmetic sequence 26, 28, 30, ...
    14·1 answer
  • When Camden runs the 400 meter dash, his finishing times are normally distributed with a mean of 65 seconds and a standard devia
    5·1 answer
  • What is the slope of the line?
    14·1 answer
  • A number is multiplied by 6, then 8 is subtracted from the product. The result is
    12·1 answer
  • Line Q is represented by the following equation: 2x + y = 11
    15·2 answers
  • What to do when your bestfriend hates you?
    9·2 answers
  • What is the Triangle Congruence Theorem and is it congruent?
    6·1 answer
  • Plz ans this question quick ​
    13·1 answer
  • Whats -6 minus -2?<br> -6- -2
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!