Gamestop was selling 5 video games for $102.05 how much was game stop charging per video game?
2 answers:
Answer:
20.41
Step-by-step explanation:
$102.05÷5
Make sure to tell me if i was right!
Answer: $25.51
Step-by-step explanation: divide 102.05 by 5 to find the unit rate and round.
You might be interested in
Answer:
it wold be A
Step-by-step explanation:
Infinite..................
Answer: line 2
Explanation: hope this helps
Answer:
<h2>(3,-5)</h2>
Step-by-step explanation:
(4,4)
-9 in the y-axis
(4,-5)
-1 in the x-axis
(3,-5)
Answer:
Step-by-step explanation:
60° , 60° , 60°