1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Readme [11.4K]
3 years ago
15

Please help me solve this asap!​

Mathematics
1 answer:
sveticcg [70]3 years ago
3 0
The would be answer is A
You might be interested in
HELPP ASAPP!!!!!!!!!!!!!!!!
kati45 [8]

Answer:

y = 18

Step-by-step explanation:

7 0
4 years ago
Alaina’s sugar cookie recipe calls for 21 4 cups of flour per batch. If she wants to make 2 3 a batch of cookies, how much flour
Over [174]

"Alaina’s sugar cookie recipe calls for 2 1/4

cups of flour per batch. If she wants to make 2/3

a batch of cookies, how much flour should she use?"

1 1/2 Cups, if she wants to make less than the original recipe, she would need less flour, you have to divide.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help with my math (homework) problem. What's 2+2? 10 points.
lesya [120]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
If f(x)=| x-2 |, then find f(-3)
GenaCL600 [577]

The value of f(-3) is 5.

In order to find this answer, we are going to input -3 in for x (this is what the notation f(-3) means).

f(x)=| x-2 |

f(-3)=| -3 -2 |

f(-3)=| -5 |

Now we have to take the absolute value.

f(-3) = 5

3 0
3 years ago
Is 0.102 less than 3/7
Bond [772]

it is less than

3/7 ⇒ 0.42857142857

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the value of x? Look at image attached
    15·1 answer
  • How many feet does it take to make a 6 foot circle?
    11·1 answer
  • 12) An Uber driver carries riders to and from a local airport and a neighboring suburb. Due to traffic and the time of day the d
    10·1 answer
  • Bennett has been practicing the cello for an hour each day. 3/4of the hour, he spends practicing musical pieces in preparation f
    8·1 answer
  • Nike reported a profit of $28,951,000 for one quarter (3 months), a profit of $20,570,000 for the second quarter, a profit of $1
    15·1 answer
  • Use the given graph to determine the limit, if it exists. Find limit as x approaches two from the left of f of x. and limit as x
    7·2 answers
  • 5. A jar of olive oil is priced at $10.08 for 8 ounces. What is the cost per ounce?
    5·2 answers
  • State of the two triangles are congruent
    6·1 answer
  • Drag the operation signs to make the equation true. An operation may be used once. more than once, or not at all
    5·1 answer
  • Can u help me with my math I’m confused and don’t know
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!