1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
topjm [15]
3 years ago
10

Graph the linear equation y=2x+4

Mathematics
1 answer:
mart [117]3 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?
Zinaida [17]

Answer:

$9.89

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Consider the game of rock-paper-scissors to be an experiment. In the long run, roommate A chooses rock 62% of the time, and room
tekilochka [14]

Answer:

Relative frequency method

Step-by-step explanation:

Relative Frequency is a classical approach to probability. It is the ratio of the occurrence of a singular event to the total number of outcomes. This is a tool that is often used after data collection.

In relative frequency, a single part of the data can be compared to the total amount of data collected. This is cleearly observed in the given question.

7 0
3 years ago
Solve for x.<br> Please explain how to do it (if you can).
gtnhenbr [62]
Gimme a sec, i need more time
3 0
3 years ago
12. What property is preserved in a dilation?
ryzh [129]

Answer:

please mark brainliest ! It means that dilations map angles to angles, and the dilation preserves the measures of the angles. dilations. Dilations map lines to lines, rays to rays, and segments to segments.

5 0
3 years ago
Finals are​ over, and you are moving back home for the summer. You need to rent a truck to move your possessions from the colleg
rewona [7]
In short you just multiply 0.480.48 by the amount of miles you drive add that to 24.9024.90 and you get you total
for example: if you take the first company if you drive 200 miles per day it will cost you 24.9024.90 with an extra 96.096 wich will add up to 120.99849 in total per day 
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Which number sentence below is not correct?
    7·2 answers
  • How many liters of a 25 percent saline solution must be added to 3 liters of a 10 percent saline solution to obtain a 15 percent
    10·1 answer
  • What is the common difference in the following arithmetic sequence?
    11·1 answer
  • If ΔABC is similar to ΔDEF, the m∠A = 50°, and m∠E = 70°, what is m∠C?
    11·2 answers
  • PLEASE ANSWER + BRAINLIEST !!!
    8·1 answer
  • What times what equals = 98?
    11·2 answers
  • 0.66×1691 = type a Integer or a decimal estimate the answer by first rounding the first number to the nearest tenth and the seco
    14·1 answer
  • Martha is constructing the circumscribed circle for△RST. She has already used her compass and straightedge to complete the part
    15·2 answers
  • Use synthetic division to solve (3x^4+6^3+2x^2+9x+10)/(x+2). what is the quotient
    11·1 answer
  • What are the solutions of 2|x-6|=10
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!