1 lb / 0.45 = 2.22
so approximately 2.22 kilograms per pound
divide price per pound by kilometers per pound
1.44 / 2.22 = 0.648
round to 0.65, so it costs $0.65 per kilogram
Answer: As the dough rises, the distance between the raisins increases, indicating that the galaxies are moving apart.
Step-by-step explanation:
Answer:
Michael = x÷7
lee = 2(x÷7)
(x÷7)+2(x÷7)
Step-by-step explanation:
since he earns x dollars every seven days, to get the amount he earns, you divide that amount by 7 and for Lee, she gets twice as much so you multiply Michael's amount by 2
Answer:
your answer would be 21
~hope this is the right answer, have a great day/night~
Step-by-step explanation:
Answer:
6miles/hour
Step-by-step explanation:
Speed = Distance/time
So speed is: 
You will get 6/2 from this so you get 6miles/hour