1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
4vir4ik [10]
3 years ago
15

Plz help..............

Mathematics
1 answer:
Amanda [17]3 years ago
5 0
The Answer is B. Because 2X2=4x2=8
You might be interested in
Help me asap :) Giving Brainliest and rate!!
liraira [26]
The answer is 51. This is because if you 15 is added then you multiply by the 10
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What would the circumference be of a circle if the radius is 3 units
MAVERICK [17]

If we have a circle with a radius of 3 we need to find the diameter of the circle.  Remember radius is half of the diameter.  So, the diameter is 6 units.

Use the circumference formula: C=3.14D

C=3.14(6)

C=18.84 units

7 0
3 years ago
The ratio of surface areas of two similar polyhedra is equal to the cube of the
Colt1911 [192]

Answer:

The answer is false already got this question wrong though D;

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Which table represents a linear function?
Delvig [45]

Answer:

I would go with the first one.

Step-by-step explanation:

The first one is the only one that increases by the same number. In other words, its slope is constant. A linear function has a constant slope. You can tell that it increases by 1/2 every time.

6 0
3 years ago
Need help with #8 and #10. Math. Rates.
Rzqust [24]
1.99/32=0.06 an oz
3.69/64=0.05 an oz
5.85/96=0.06 an oz
therefore it is 64 oz 
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Help please, and thank you
    7·2 answers
  • A student government organization is selling Christmas trees as a fundraiser. On Friday, they sold 5 noble fir trees and 3 dougl
    10·1 answer
  • This graph represents a function true or false ?
    7·1 answer
  • Sanji earns $2,000 a month. He wants an
    10·1 answer
  • Can someone find the missing numbers????<br><br><br> Plz answer
    9·1 answer
  • What is the answer to 1067÷97
    11·1 answer
  • A 2-gallon jug of water costs $8.24. What is the price per quart?
    13·1 answer
  • What is the speed of a bike that travels 360 meters in 80 seconds
    14·1 answer
  • 38 divided by 817,152​
    6·1 answer
  • Question 3(Multiple Choice Worth 4 points)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!