Answer:
44
Step-by-step explanation:
-×-=+
11×4=44
so it's equal to =+44
Answer:
B. ABC
Step-by-step explanation:
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
-1/5
Step-by-step explanation:
slope formula:
m = y₂ - y₁ / x₂ - x₁
Two points are given:
(-5, -5) (5, -7)
m = -7 - (-5) / 5 - (-5)
m = -2 / 10
m = -1/5
You just substitute the heights for H. 25 + 1.17(34) then find what that equals to the nearest inch and do the same for the boy