1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sever21 [200]
3 years ago
6

What does the tape measure say Measurement # 3 is? *

Mathematics
1 answer:
Sergio039 [100]3 years ago
4 0

Answer:

5 and 3/32 of an inch.

You might be interested in
You were tiling a kitchen floor that is 10 feet wide by 4 yards long. how many square yards of tile do you need
natali 33 [55]
Hello there!

The correct answer is 13 1/3 yd².

Hope This Helps You!
Good Luck :)
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
inna [77]

Answer:per pound would cost 2.50 and for nine pounds it would cost 22 dollars and 50 cent

Step-by-step explanation:

750 divided by 3=250 just add your point were before five and 7.50 plus 7.50 equals 15 plus 7.50 equals 22.50

3 0
2 years ago
5x - 2 = 10 - X<br> Please help
finlep [7]

Answer:

x = 2

Step-by-step explanation:

5x - 2 = 10 - x

<em>Add x to both sides</em>

6x - 2 = 10

<em>Add 2 to both sides</em>

6x = 12

<em>Divide both sides by 6</em>

x = 2

3 0
3 years ago
Which is 625 written as a power of 5 (exponets) A. 4*5 B.3*5 C.5*3 D.5*4
OleMash [197]
<span>625 written as a power of 5 = 5^4
because
5^4 = (5) * (5) *(5) * (5)  =625

answer is
</span><span>D.5^4</span>
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Someone again plz help my lil sister
NNADVOKAT [17]

Answer:

9 + 2j is the required algebraic equation.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Annie and Jill went to dinner. The sum of their two bills was $80. The difference was $10. Jill spent more money than Annie. How
    10·1 answer
  • Which number produces a rational number when added to 1/4?
    9·2 answers
  • 85/100 = x/80. What is the unknown quantity?
    15·2 answers
  • A will is a legal document that explains how a person wishes his property to be transferred.
    8·2 answers
  • Find the percent of decrease from 270 to 200. Round to the nearest 10th of a percent if necessary.
    12·1 answer
  • In 10 minutes, the top three finishers in a hot dog eating contest consumed a total of 130 hot dogs. the winner, person a, ate 8
    6·1 answer
  • Find the 14th term of the geometric sequence 10,40,160
    5·1 answer
  • 10. In a survey of 212 people at the local track and field championship, 72% favored the home team
    13·1 answer
  • There are two machines available for cutting corks intended for use in wine bottles. The first produces corks with diameters tha
    8·1 answer
  • PLEASE HELP!! will mark brainliest!
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!