1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tino4ka555 [31]
3 years ago
12

Please help! I'm leaving school and I have to teach myself this!

Mathematics
1 answer:
marusya05 [52]3 years ago
5 0
She could actually miss and get a 0 because 108+72+95/3=91
You might be interested in
C) A researcher has extracted two samples from the same target population, sample A and sample B. Sample A has a mean of 25 kg w
aleksandrvk [35]

Answer:

dsgberhyujxgkloyjnhbgfvbhnjklkjhbgfdfghjkiopolkjhgfew

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is the solution to 5(m - 2) – 10 = 6+2(1 - m)?<br> Enter your answer in the box.<br> m =
topjm [15]

Answer:

m = 4

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which percentage is equivalent to 14/25
Leviafan [203]

46% is equal to 14/25

14/25 is equal to 46/100 (multiply 14/25 times 4/4) and that is 46%

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Kate wants to build a fence around her yard. The width of the yard is one-third the length. The perimeter of the yard is 80 feet
bezimeni [28]
The length would be 30 feet, and the width would be 10 feet.
4 0
3 years ago
Overall grade 74.47 and the assignment is quiz is 10% how can i do the math if i made a 0
Tanya [424]
If you get a 0 on it your grade will drop 5%
5 0
3 years ago
Other questions:
  • According to a research study in 2010, there were 440 coyotes in a given region, and the predicted growth rate was 17% each year
    9·2 answers
  • Katie is in charge of buying juice for the teacher;s breakfast party if one teacher will drink between 18 and 22 ounces of juice
    7·1 answer
  • Answer it answer it answer it
    11·2 answers
  • -13/20 - 7/5=? Its fractions.
    14·1 answer
  • Instructions in photo plz help
    7·1 answer
  • Please help I'll mark brainliest
    9·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $82.25. What is the unit price?
    11·2 answers
  • HELP WILL MARK BRAINLIEST
    8·2 answers
  • Joe ate 1/2 of a pound of peanuts in 1/3 of an hour.
    14·1 answer
  • Question 3
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!