23.44 / 20 = 1.172 rounds to 1.17 per lb <== this is cost per lb...this is telling u how much each lb of dog food costs
20 / 23.44 = 0.85....this is lbs per dollar....this is telling u that u r getting 0.85 lbs for a dollar
N3Y+7 can have infinate solutions
The cost of the burger went up 2%/ and you can also subtract 6 from8 and get the answer. Thank you have a nice day
Nope- false
The sum of the square roots of two sides of a _right_ triangle is equal to the hypotenuse.
Y=3.5x
Pts are (1,3.5),(2,7),(3,10.5)