1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nana76 [90]
4 years ago
9

Are the parentheses and brackets correct

Mathematics
2 answers:
marshall27 [118]4 years ago
7 0

Answer:

the range is correct

but the domain is [-3,3)

qaws [65]4 years ago
5 0
-3.3 is the doman of the graph
You might be interested in
Y = 8x + 6, x = 5 plz help i can get admin if i solve this
RoseWind [281]

Answer:

y = 46

Step-by-step explanation:

I'm assuming you wanted to solve for y.

x = 5

y = 8(5) + 6

y = 40 +6

y = 46

8 0
3 years ago
PLEASE HELP ME
lys-0071 [83]
Answer: The answer is the 3rd one
8 0
3 years ago
Which statement describe a polygon best ?
Bezzdna [24]
I believe that the best answer among the choices provided by the question is <span>2) figure that has 3 or more unequal length sides.</span>
Hope my answer would be a great help for you.    If you have more questions feel free to ask here at Brainly.
8 0
3 years ago
Owners of 800 homes in a subdivision list their houses, on average, every eight years. If a sales associate farms that neighborh
Gekata [30.6K]

Answer:

20 homes

Step-by-step explanation:

Given that :

Total number of homes = 800

Average years at which homes are listed = 8 years

To obtain the annual home listing = total number of Homes / average years

Annual home listing = 800 / 8

Annual home listing = 100 homes

If 20% of the homes are listed on the year in question :

20% of 100 homes

0.2 * 100

= 20 homes

20 homes can be listed that year

6 0
3 years ago
What the answer please!!!!
Naily [24]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Suppose you invest $2000 at an annual interest rate of 4.5%. how long will it take for it to earn $495?
    8·1 answer
  • Help Me out with this question plz thx​
    9·2 answers
  • Sarah bought a 16 ounce jar of strawberry jam for $3.20. What is the unit price
    9·2 answers
  • F(x)= 3x^2+5x-8. Solve the quadratic equation
    8·1 answer
  • 10 people can paint a building in 5 days. If each person paints as quickly as the others then how much of the building could 7 p
    11·1 answer
  • Use the substitution method to solve the system of equations. Choose the
    5·2 answers
  • write the standard equation of a circle that is tangent to the x-axis with the center located at (2,4)​
    13·1 answer
  • A restaurant has fixed costs of $147.50 per day and an average unit cost of $5.75 for each meal served. If a typical meal costs
    9·1 answer
  • Write the word sentence as an inequality. A number b is at least -3.
    14·1 answer
  • Helppp <br> 5/7 x 3/4 ??
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!