1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
maksim [4K]
3 years ago
9

What's 1/4t+7=1? I need help idk how to do it

Mathematics
1 answer:
Crazy boy [7]3 years ago
8 0
  <span> t = 10
hope this works</span>
You might be interested in
He population of the world was about 5.3 billion in 1990. Birth rates in the 1990s ranged from 35 to 40 million per year and dea
Wewaii [24]

Answer:

See explaination and attachment

Step-by-step explanation:

Please kindly check attachment for the step by step solution of the given problem.

I have the detailed answer as an attachment.

7 0
3 years ago
the farm covers an area of 13square miles. The farm is divided into 4 equal sections, as shown in this diagram. What is the area
lidiya [134]

Answer:

p[

Step-by-step explanation:

p[

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The graph of a system of equations with the same slope will have no solution
Andre45 [30]

Answer:

B. Sometimes I am pretty sure

3 0
3 years ago
What does powers of fractions mean <br> we learned it today and i didn't get it
Leokris [45]
Its same as powers of a whole number.
Lets take example
(1/2)²=1/2×1/2=1/4
We can write it in a different way (0.5)²=0.5×0.5=0.25
4 0
3 years ago
What is the LCM of 6, 10, and 15?<br> 50
Thepotemich [5.8K]

Answer:

okay

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The area of the rectangle shown is 17.36 square yards. What is the perimeter?
    6·1 answer
  • Two numbers are in the ratio of 3 to 4. If the larger number is 24, the smaller number is _____. 32 12 16 18
    12·1 answer
  • How many significant figures does 0.0560 have?
    5·1 answer
  • Hi, guys whoever can help me with this question and give me the right answer, I will award brainliest. Please give answer fast.
    13·2 answers
  • Simplify the problem; 18x^15
    14·1 answer
  • Sara had $165 dollars to spend on 9 books. after buying them she had 12 dollars. How much did each book cost?
    11·1 answer
  • 21) A frozen yogurt store sells a small bowl of frozen yogurt for $2.50 plus $0.75 per topping. They sell a large bowl of frozen
    6·1 answer
  • A Canadian football field is 110 yd long and an American football field is 100 yd
    6·1 answer
  • A person is running a distance race at a constant rate. What time will they finish the race what information would you need to b
    13·2 answers
  • Hardest math question ever
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!