1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
igor_vitrenko [27]
3 years ago
8

The cost of the muffin mix is $1.29 for 0.8 ounces what is the unit rate

Mathematics
1 answer:
rewona [7]3 years ago
3 0
$1.032: 1 ounce


You just multiply 1.29 by 0.8. (I'm terrible at explaining)
You might be interested in
Is 3/7 bigger then 3/5
taurus [48]

Answer:

No they are equivalent

Step-by-step explanation:

3/7 =21/35

3/5=21/35

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
MATH PLEASE HELP TwT
kaheart [24]

Answer:

The first and the third answer!

Step-by-step explanation:

The slope is NOT -6, it is -3/2 !!

The y intercept is 0

and the last one isn't right bc the slope and intercept is wrong!!!

I hope this helps, tho!! Have an awesome day :D

7 0
3 years ago
What is the slope to the equation (2,1) (-1,-2)
kipiarov [429]
(2y,1x) do u get it or am i not helping sorry if this doesnt help

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is 10x10? <br> A.)5<br> B.)2<br> C.)500<br> D.)100
luda_lava [24]
The answer is 100!


Hope this helped!!!
8 0
3 years ago
What is the solution set?<br><br> (0, -2)<br> (2, 0)<br> (7, 0)<br> (5, 3)
Dvinal [7]

Answer:

(5,3)

Step-by-step explanation:

Look for the coordinates of the point of intersection where the 2 graphs cross. This gives the solution.

In this case, they cross at (5,3) and they intersect at only one location (i.e there is only 1 solution)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Solve the equation 4\pi =w-6\pi
    6·1 answer
  • What is the square root of 144
    7·2 answers
  • Please help, I will mark you brainiest, thank you’
    8·1 answer
  • Helppppp plsssssssssssssssssssssss thanks シ
    9·1 answer
  • Ill give 30 points plz asnwer ( there are multiple answers btw) tyyy
    15·2 answers
  • Jared has worked 6 hours this week and made $60. Two weeks ago Jared worked for 15 hours and make
    14·1 answer
  • Sandy bought a 32.5 ounce package of mixed nuts for $7.I5. What was the coat per ounce.​
    13·1 answer
  • in a survey of eight graders, 4/5 of the students preferred using pens over pencils. what percent of the students preferred?
    13·2 answers
  • Work out: 27^-(1/3).
    7·1 answer
  • What is the value of x?<br> B<br> 75°<br> Enter your answer in the box.<br> X=<br> 50°<br> с<br> х
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!