A case of 3 items costs $4.11 at Costco. what is the price of each item?
2 answers:
The price of each item is $1.37.
Each item costs $1.37 hope this helps!!
You might be interested in
Multiply both sides by x so that x will be in the numerator
Answer:
-22 + (-16)= -38
Step-by-step explanation:
The cylinder is 17cm Bc it go up not down
4(20 + x)
PLEASE RATE AS THE BRAINLIEST ANSWER! THANK YOU! :)
Divide 18 by 3 and double it to get 12 :))))))