1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gnom [1K]
3 years ago
8

A case of 3 items costs $4.11 at Costco. what is the price of each item?

Mathematics
2 answers:
viva [34]3 years ago
5 0
The price of each item is $1.37.
Neko [114]3 years ago
4 0
Each item costs $1.37 hope this helps!!
You might be interested in
On a scale drawing, a school is 1.6 feet tall. the scale factor is 1/22. Find the height of the school
Pie

Answer:

35.2 ft

Step-by-step explanation:

Multiply the scale factor and the height.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How do I evaluate this? there’s a picture.
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

it is 3/3

Step-by-step explanation:

2 tan is 2/3 +cos is  1/4 +2/4

7 0
2 years ago
Please someone help me with this!
MaRussiya [10]

The sum of two numbers and their difference is 30.

6 0
2 years ago
How many meter is a desk and a bicycle
Sidana [21]
<span>The work surface should be between 20 and 30 inches deep and at least 24 inches wide. For maximum flexibility, the height should be that of a conventional writing desk, about 28 to 30 inches, with the keyboard resting on an adjustable shelf. Seat height should be adjustable from 16 to 20 inches</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP PLEASE
vredina [299]
The answer to you question is B for number 1 and for 2 it is C. Hope this helps
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Help please with question 3
    14·2 answers
  • 187=19 7(13-x) what does x equal
    8·1 answer
  • Anyone know these???
    6·1 answer
  • Solve this Equation 10x+2=32
    12·1 answer
  • SHOW all the work please thank you so much
    11·1 answer
  • I need help boi a(c – b) = d c =
    15·1 answer
  • Help me plss llol.....
    7·1 answer
  • What is the square root of 30 ​
    14·2 answers
  • TIMED! I need help finding out how to do this
    11·1 answer
  • Evan paid $60.54 for 3 notebooks and a calculator. If the calculator costs $45.87, how much does each notebook cost? Write a two
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!