Answer: $2.90/cup
Step-by-step explanation:
1 pint = 2 cups
2 cups = $5.80
--> $5.80/2 = $2.90/cup
I might be wrong but don’t you need two equations to do the elimination process?




Use the identity:
and solve for
. You get: 
Do the substitution on the left side to get:

120 grams half life at 45 days would be 60 then half life of 60 in another 45 days (90 total) should be 30 grams
Answer:
put answer in link
alekscgi/x/Isl.exe
Step-by-step explanation: