1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stella [2.4K]
3 years ago
10

What is the value of the base in the power (-125)-3?a -125 b -3c 1/125d 375

Mathematics
1 answer:
ElenaW [278]3 years ago
5 0
The value of the base in the power is d 375
You might be interested in
Which figure is not a rhombus?<br><br> Hello I need help with this please help me!!
julsineya [31]

Answer:

top right

Step-by-step explanation:

it is the trapizoid

7 0
2 years ago
Marisol buys 3 pounds of cheese and 3 pounds of sausage for a total cost of $36. The sausage costs $2.00 less per pound than the
Andreas93 [3]

Answer:

The answer is 1pound of cheese is 7$ and the sausage is 5$

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
PLEASEE HELPPP! IT DUE TONIGHT!!!
Marysya12 [62]

Answer:

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Consider continuous functions f, g, h, and k. Then complete the statements.
Ghella [55]

It wouldn't let me post the answer. See images for the answer and explanation

7 0
2 years ago
What does these equal 360,000÷100/ 360,000÷900
garri49 [273]

Answer:

360,000÷100/ 360,000÷900 = 9

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Write an equation for a line that is parallel to 7x + 2y = 6 and passes through the point (2,3)
    7·1 answer
  • Find two numbers whose sum is -8 and whose product is 15
    13·2 answers
  • Which function has real zeros at x = 3 and x = 7
    6·1 answer
  • Express the sequence below as a recursively - defined function:<br>4, 11, 25, 53, 109, ...
    15·1 answer
  • 1. What is the equation of the line in slope-intercept form?
    13·2 answers
  • An electronics store sells DVD players and cordless telephone. The store makes a $75 profit on the sale of each DVD player (d) a
    11·1 answer
  • Find the perimeter. Simplify your answer.
    8·1 answer
  • I’ll rate u 5 stars quick response really fast what is the domain image
    11·1 answer
  • A 5-pack of key chains costs $5.46. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    11·2 answers
  • Please answer QUICKLY!!!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!