1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MA_775_DIABLO [31]
3 years ago
7

I need help please answer this correctly is the answer yes or no

Mathematics
1 answer:
Tema [17]3 years ago
3 0
Yes because 7 ketchup packets is 28 teaspoons
You might be interested in
What is 7x-4y-8-3x-8y+12
Maksim231197 [3]

Answer: total comes to 4X - 12Y + 4

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 20.6 divided by 9.7? (Include remainder)
andre [41]
20.6 divided by 9.7 is 2.12371134
5 0
4 years ago
Please answer this this question is a motion problem:
mr_godi [17]
T1 + t2 = 2h and 30min;
t1 * 600 = t2 * 400 => t2 = (3/2) * t1;

then, t1 +  (3/2) * t1 = 2h and 30min => 2t1 + 3t1 = 5h => 5*t1 = 5h => t1 = 1h => t2 = 1h and 30 min;

The distance is 2 * 1 * 600 = 1200miles;
7 0
3 years ago
Plz help as many times as i try i still don't get it
shepuryov [24]
I do know the bottom one is 2.8
Top is 1.6
I don’t know the middle one
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Convert 5 killogram into grams . here are the answer choices A.5,000 B.500 C.50 D. 5,500
serious [3.7K]
The answer to this question is 5000
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you write n+-m in standard form
    11·1 answer
  • 4x +3y +2x -y <br> what is the answer
    15·2 answers
  • How many miles is 9680 yards
    11·2 answers
  • Plz, help me with this question!
    10·2 answers
  • Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $6.80. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    11·1 answer
  • Simplify the following boolean expression (A+B) (A+B)​
    12·1 answer
  • Please answer within the next 7 min, giving 38 points of a ligament answer!
    14·1 answer
  • The equation of horizontal line passing through (3,-4) is​
    6·1 answer
  • When can we not use the distributive property?
    14·1 answer
  • Which expression could represent the phrase shown? (1 point)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!