There are 2,500,000 pennies in $25,000
Answer:
thanks
Step-by-step explanation:
Answer:
the required slope of the points is -1...
If my math is correct this should be a simple equation. First you’d start off by figuring out how much money chicken costs per one pound.
53.28 / 4.5 = $11.84 per pound
Now take how much money the chicken costs per pound and divide it by how much Benjamin spent.
59.20 / 11.84 = 5 pounds
Your answer should be exactly 5 pounds
I apologize if this is incorrect math, but the equation seems simple at first glance.
The answer is 1/3 divide 12 by 12 and 36 by 12