1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
n200080 [17]
3 years ago
10

PLEASE HELPPPP i will give brainliest to whoever answers first please and thanks

Mathematics
1 answer:
FromTheMoon [43]3 years ago
8 0

Answer: I got A. 768 as the answer

You might be interested in
What is the best deal ?? Please tell me step by step.
rewona [7]

Answer:

10 cans of Pepsi for $6.30

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What comes next in the following pattern?<br><br> 12, 11, 15, 14, __
Lelechka [254]
17,16. That what comes next I think
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can somebody help me in this
DaniilM [7]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

The 30-60-90 triangle has the shortest leg as x.

If there is no x you have to use the 2x or   x\sqrt{3}

3 0
3 years ago
What is the sum of 3,757 and 633?
Dmitry [639]
4,390 is the answer
I hope I helped!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Val rented a bicycle while she was on vacation. She paid a flat rental fee of f dollars, plus $8.50 each day. The total cost at
damaskus [11]

The question is incomplete. Here is the complete question:

Val rented a bicycle while she was on vacation. She paid a flat rental fee of f dollars, plus $8.50 each day. The total cost at the end of her vacation was t dollars. Let d represent the number of days Val rented the bicycle. Write an equation representing the total cost at the end of her vacation.

Answer:

t=f+8.5d

Step-by-step explanation:

Given:

Flat rental fee = f

Variable fee per day = $8.50

Total cost at the end vacation = t

Number of days of her vacation = d

Using unitary method, we can find the variable fee for 'd' days.

1 day variable fee = $8.50

Therefore, 'd' days variable fee = 8.50d

Total cost at the end of her vacation can be obtained by adding the fixed rental fee and the variable fee obtained for the given number of days.

Now, total cost is given as:

Total cost = Flat rental fee + Variable fee

Substituting all the variables and framing above in the form of an equation, we get:

t=f+8.5d

Therefore, the equation representing the total cost at the end of her vacation is t=f+8.5d

7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is this in slope concept
    10·1 answer
  • There are (49)5 • 40 books at the library. What is the total number of books at the library? (4 points)
    15·2 answers
  • Copper can be shaped into various forms due to a physical property called​
    5·1 answer
  • Add. Be sure to simplify and have your answer in CORRECT scientific notation. (1.63 x 107) + (2.4 x 107) Question 1 options: 1.8
    15·1 answer
  • What is 1.2 divides by 0.04?
    7·2 answers
  • What is -36 take away 8
    15·1 answer
  • If your not busy mind helping me on this ​
    12·1 answer
  • Please just give me the answer to this question, I’m so lazy haha the Pablo one thank you!
    6·1 answer
  • Calculus Application
    10·1 answer
  • Tim drew a triangle with one angle of measure 40 degrees and the other 70 degrees. Which triangle did Tim draw?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!