C is the correct answer $136.00 is the cost
Answer:
B and E
Step-by-step explanation:
(26x+2)+2=2(x+3)+1 - solution = 1/8
2x+3(x+5)=5(x-3) - NO SOLUTION
4x+3=x+12 - solution = 3
4 - (2x + 5) = {(-4x - 2) - solution = -1/2
5(x + 4) - X= 4(x + 5) - 1 - NO SOLUTION
2.12+3x=9.45
each juice was about $2.44, so your answer was correct!
Answer:
1.5 cups of lemonade per 1 lemon
Step-by-step explanation:
find the unit rate:
4/4=1
6/4=1.5
1.5 cups of lemonade per 1 lemon
I hope I read this correctly
Equation : c = (2.80 / 7) + 0.75
Normal price of each cookie:
c = (2.80 / 7) + 0.75
c = 0.4 + 0.75
c = $1.15