1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nalin [4]
3 years ago
10

Which table of values can be used to graph the function y=-4x+3?

Mathematics
1 answer:
Westkost [7]3 years ago
8 0
Graph linear functions 
You might be interested in
No one answer this I’ll mark you as 0
Dennis_Churaev [7]

Answer:

bjdhadvd

Step-by-step explanation:

bhcxg vyogu fbgrdg zfyjvg hbv daihcgdj

5 0
3 years ago
Directions: Convert each measurement. <br> 1. 20 ounces = __________ lbs __________ oz
scoray [572]

Answer:

0.075lbs  

Not sure for oz.....

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Farrah needs an electrician and must decide between 2 companies. For a service visit, Company A charges $50 to send an electrici
ss7ja [257]
Company B. Its kinda commen sense.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Who invited math?? Please answer!!!!!
maksim [4K]

Answer:

Ancient Greeks

Beginning in the 6th century BC with the Pythagoreans, with Greek mathematics the Ancient Greeks began a systematic study of mathematics as a subject in its own right. Around 300 BC, Euclid introduced the axiomatic method still used in mathematics today, consisting of definition, axiom, theorem, and proof.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Jonas has 40 marbles. He gave 1/5 of the marbles to marvin and 3/8 of the marbles to leroy. How many marbles did each boy get?
MaRussiya [10]
1/5 x 40

= 8 marbles

3/8 x 40

= 15 marbles



5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Rewrite the equation y=2|x−3|+5 as two linear functions f and g with restricted domains.
    8·1 answer
  • What is greater 5.624 or 5.64
    7·1 answer
  • If m&lt;1 = 88 , find the m&lt;3.
    14·1 answer
  • There are 16 cups in 1 gallon of milk. If the costs of 1 gallon is $4.32, what is the cost of each cup?
    13·2 answers
  • The length of an object in feet is equal to 3 times it's length in yards.
    6·1 answer
  • Write the additive inverse of rational number -11/5​
    11·2 answers
  • Can SOMEONE PLEASE HELP ME I NEED HELP!!!! :( PLEASEE
    8·2 answers
  • Is 3.22×104 equal to 32,200?
    13·1 answer
  • Good Day everyone! Kindly give me the formula for finding the original price, discount rate, discount and sale price.
    8·1 answer
  • A bag contains 8 red marbles, 9 yellow marbles, and 7 green marbles. how many additional red marbles must be added to the 24 mar
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!