From this question, you can conclude:
1. There are 3 decimal
2. Decimal1 + decimal2+ decimal3= 2
3. The first decimal is 0.34
If you insert the 3rd into 2nd equation, it will become:
0.34+ decimal2+ decimal3= 2
decimal2+ decimal3= 2-0.34
decimal2+ decimal3= 1.56
If there are no rules regarding the second and third decimal, then you can use this both
1.01 + 0.55
0.78 + 0.78
Answer:
Step-by-step explanation: I think it’s option D, f(X) shifts 3 units to the right .
A because there is a difference between a expression and equation. Expressions don’t have a equal sign or an answer. But equations have an equal sign and an answer. So because everything else has an answer or equal sign, the correct answer would be A. Hope this helps!
The 8oz because double that is 16oz and the price doubled is 2.72
The unit rate is the amount of money divided by the total amount of whatever.
$7.96/5=1.592
so the cost per pound would be (rounded) $1.59