1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tester [92]
3 years ago
12

Write these mathematical formulas IN WORDS.

Mathematics
2 answers:
netineya [11]3 years ago
6 0
Sixty four thousand and ninety eight plus three thousand four hundred and fifty six is equal to sixty seven thousand five hundred and fifty four

vlabodo [156]3 years ago
4 0
1. sixty four thousand and ninety eight plus three thousand four hundred and fifty six.
You might be interested in
HELLLPPPPPPP
kompoz [17]

Answer:

fjvg8rg95ig9tjbopetjihefgiuo ugn idgjbiohionuion ijj ngibj irogjk0 krlkntirion pohtk ioh ht nh h h  h h h

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
(4.8x10x7) + 6,500,000 what is the value of the expression
Fiesta28 [93]

Answer:

=(48*7) +65*10^5

=((40+8) *7) +65*10^5

=(280+56)+65*10^5

=336+65*10^5

=.336*10^3+65*10^5

=.00336*10^5+65*10^5

=(.00336+65) *10^5

=64.00336*10^5

4 0
3 years ago
Determine if each function is linear or nonlinear.
olga nikolaevna [1]

Answer:

To see if a table of values represents a linear function, check to see if there's a constant rate of change. If there is, you're looking at a linear function!


Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
what is the value of the X variable in the solution to the following system of equations for 4x+ 2y =6 x-y=3
blagie [28]
X=1,y=1

1 )4x+2y=6
2 ) x -y=3

2(x2) ) 2x - 2y=6
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many times dose 12 go into 41
jonny [76]

Answer:

3.42

Step-by-step explanation:

41/12 is 3.42

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • For two weeks, Mario recorded the color of the traffic light at the intersection of Main Street and North Avenue as his bus appr
    5·2 answers
  • I NeED HeLP ASAP with this question
    9·1 answer
  • a group consisted of 2 girls for every boy. 24 girls joined the group. there are now 5 girls for every boy. how many boys are in
    7·2 answers
  • Andy loves taking notes. He started the school year with 45 pages of notes from last year and he plans to take 2 pages of notes
    10·2 answers
  • Number 17 what does written form mean?
    10·1 answer
  • If it's $5 for 4 pounds of apples, how much does 1 pound cost?
    13·2 answers
  • A non-profit organization plans to hold a raffle to raise funds for its operations. A total of 1,000 raffle tickets will be sold
    13·1 answer
  • Find the product, using suitable properties:<br><br> (-23)×48 ​
    5·1 answer
  • Please help me solve this asap.<br> (step by step explanation)
    8·1 answer
  • Order these numbers from least to greatest
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!