Sam bought 10 apples for
$4.50. How much does one apple
cost?
2 answers:
Answer: 1 apple is $0.65
Step-by-step explanation:
Answer:
This means that an apple costs 45 cents = $0.45
Step-by-step explanation:
To get this you would just divide
$4.50/10 = 0.45
This means that an apple costs 45 cents = $0.45
You might be interested in
4. 8
/ \ / \
2 x 2. 4 x 2
/ \
2 x 2
4: 2x2
8: 2x2x2
The GCF is 4
B. x > -4 I did da test. That's da correct one :-)
Answer:
B. -90
Step-by-step explanation:
a1=9; d=-3
a34=9-3(33-1)=-90
Answer:
C. It increases by a factor of 110
Step-by-step explanation:
For Plato
Answer:
I cannot see it well
Step-by-step explanation: