1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kotegsom [21]
3 years ago
10

A box of 200 rubber bands costs $1.20. what is the unit price of the rubber bands?

Mathematics
1 answer:
WINSTONCH [101]3 years ago
4 0

Answer:

<u><em>0.006 cents</em></u>


Step-by-step explanation:

divide 1.20 with 200

since a unit price is 1 of something

so 1.20 divided by 200 = 0.006 cents.

0.006 is your answer.

You might be interested in
No links
ludmilkaskok [199]

Answer:

2/5

Step-by-step explanation:

There's 5 jellybeans in the bag total and of the five, 2 of them are red, so the probability that Cynthia gives him 2 reds is 2/5.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
In which career would you most likely apply concepts from geometry ?
Pavlova-9 [17]

Answer:angels

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Brandon mows the neighbor's yard to earn extra
olganol [36]

Answer:

7 is the answer you're looking for

5 0
2 years ago
A cup is 6.4 cm tall, not including a 0.6 cm lip. Cups are stacked inside one another. You may want to draw a diagram to help yo
Tasya [4]
If you think about how it works when cups are stacked. you will begin with the height of the cup plus the height of the lip you would then add just the heigt of the lips until you get to the height needed. so your answer should be 19 cups
0 0
3 years ago
Find the limit<br> lim x-&gt;0 (4x/tan2x)
My name is Ann [436]

Answer:

Step-by-step explanation:

hello : here is a solution

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Solve each word problem using either method.
    7·2 answers
  • Can anyone help me with my last two questions 13 points each
    13·1 answer
  • The sum of twice a number and -17 is -1 need help asap
    9·1 answer
  • Why are radicals simplified before adding and subtracting? Explain your reasoning by adding the square root of 8 and the square
    15·1 answer
  • Write one of the function's zeros. g(x)=2(x−3)Exponent 2 -8
    15·1 answer
  • Help ASAP please!!!<br> First answer and correct answer gets the brain...
    8·2 answers
  • Use any method to estimate how much Joan earns in all working 6.75 hours for 2 days earning $15.70 per hour.show your work
    6·1 answer
  • A sequence is defined by the formula f(n+1)=f(n)−3. If f(4)=22, what is f(1)? 10 13 31 34
    14·2 answers
  • 6(4 - 2р) + 9p<br> Can any one help
    7·1 answer
  • Find the slope of the line y = –7 2 x − 5 8 . Simplify your answer and write it as a proper fraction, improper fraction, or inte
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!