Answer:
2500
Step-by-step explanation:
Hope it will help
<h2>
<em><u>Brainliest please</u></em></h2>
2.356194 I think that’s what the answer is
Answer:
6
Step-by-step explanation:
hope it helps
We can find the price per arc by dividing the total price by the amount of arc.
so in this case
5625 is the total money spent
and 4.5 is what they get when spending that amount of money
5625 / 4.5
= 1250
The price per arc is $1250
therefore, the answer is $1250.
Answer:
26.2 feet
Step-by-step explanation:
tan(50°) = h/22
h = 22 × tan(50°) = 26.2 feet