I have a narrative story that i submitted for Florida Virtual School if you want it you're going to have to change some words one is about a jellyfish and the other is about a girl who got stuck in an airport.
If you want it just tell me and i will edit this answer and put a link
<span class="sg-text sg-text--link sg-text--bold sg-text--link-disabled sg-text--blue-dark">
docx
</span>
<span class="sg-text sg-text--link sg-text--bold sg-text--link-disabled sg-text--blue-dark">
docx
</span>
Answer:
option B
Explanation:
the correct answer is option B
Standard cost per unit can be calculated by multiplication of standard price with the standard quantity.
It can be explained with an example
Assume standard price of a laptop be $1000 and the standard quantity of the laptop be 8 then standard cost per unit head is
= $1000 × 8
= $ 8000
$ 8000 is the standard cost per unit.
Lets see, the Reformation time period was around the 16th century so the letter would be; formal, old fashioned like spanking, This detail is mainly left out but you could add this to your postcard if you want to but they should be careful of word choice to not to insult someone in any way, so that means no mock politeness
Answer:
variable costs
Explanation:
According to my research on monopolistically competitive firms, I can say that based on the information provided within the question they will continue to produce as long as the revenue covers variable costs. This term is defined as the costs that change as the quantity of the product that is being produced changes.
I hope this answered your question. If you have any more questions feel free to ask away at Brainly.