Answer: B
Step-by-step explanation:
3/4 x 4/4 = 12/16
You want to undo the (-9 1/2), so you will add 9 1/2 to each side
Answer:
6z + 9
Step-by-step explanation:
distribute 3/4 by 8z to get 6z
distribute 3/4 by 12 to get 9
Class F=36.6666666667%
class E=33.3333333333%
class H=41.6666666667%
class G=<span>32%</span>
Answer:
C
Step-by-step explanation:
The oranges cost $4 per 2 lbs which is 4/2=$2 per lb. Option C has peaches at $6 for 3 lbs which is 6/3 =$2 per lb.