*your wish is granted*
The answer is 23 seconds
Hope this helps you ^^
Each flow element requires a test gauge ---> 32*80 = $2560
Each flow element needs total of 6 feet of tubing ----> 32*6 = 192 ft
price per foot = 6/100 = $.06
-----> 192*.06 = $11.52
Each 3-ft length of tubing requires 2 connectors. ----> (192/3)*2 = 128
-----> 128*2.5 = $320
Total Cost = 2560 + 11.52 + 320 = $2891.52
Subtract from budget:
3000 - 2891.52 = $108.48
Make the 5 ft into inches and you get 60 inches plus the 2 other inches is 62 inches. 62 minus 9 equals 53 inches. Or 4 ft. 5 inches.
0.666667 as a fraction is 2/3
Three to the power of negative four is 81