1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yuliya22 [10]
3 years ago
6

Please help ASAP I'm very confused

Mathematics
1 answer:
ololo11 [35]3 years ago
4 0

The answer is B. 3 9/20 = 3.45

because if you divide 9 by 20, that gives you 0.45. Then you add a 3.00, which equals

3.45


I hope I helped

You might be interested in
If k(x) = 5x-6, which expression is equivalent to (k+k) (4)?
goldenfox [79]

Answer:

<em>5(4) - 6 + 5(4) - 6</em>

Step-by-step explanation:

k(x) = 5x - 6

(k+k)(x) = 5x - 6 + 5x - 6

(k+k)(4) = 5(4) - 6 + 5(4) - 6

=> Option D is correct

Hope this helps!

5 0
3 years ago
Which graph represents the function of f(x) = the quantity of 4 x squared minus 16, all over 2 x minus 4? (2 points)
Whitepunk [10]
The answer to your porblem would be
7 0
2 years ago
Hello, I'm new! I need help
melamori03 [73]

The interest in the first month is given as $ 97.1. The principal balance in the second question is $15,030.02

<h3>How to solve for the interest in the first month</h3>

1. We have to solve for the cost of the car

This would be = 19,725*(1.0475)

= 20,661.9375

There is a Down payment = 2,175

balance would be 20661.9375-2,175 = 18,486.94

average rating interest of new car = 6.30%

So the interest accrued in first month = 18,486.94x0.063/12 = $ 97.1

2. cost = 15867

sales tax = 5.25%

10 percent down payment

5.25/100 = 0.0525

cost of car = 15867 + (15867 * 0.0525)

= 16700 dollars

10% of 16700 dollars

= 1670 dollars

principal balance = 16700 - 1670

= $15,030.02

Read more on interest rate here

brainly.com/question/25793394

7 0
2 years ago
It costs $3.99 for 32 fl. oz. of soda. What is the unit rate?<br> Your answer
Marrrta [24]
The unit rate means we need to find it per one soda can. So, 32/32 is one. We do the same to $3.99. $3.99/32 is about 13 cents.

Unit rate is: 13 cents per soda can
6 0
2 years ago
If y varies directly as x , and y = 6 when x = 15, find y when x = 25 <br> .k = ______y = ______
viva [34]
At x = 25, y equals to 10.4.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Trevor took out a 1 year loan for $950 at 10% interest. He repaid $1002.24 total. show work please ​
    8·1 answer
  • Produces 369 bolts in 36 minutes at the same rate how many bolts would be produced in 32 minutes
    13·1 answer
  • PLEASEE HELP ME!!!!!
    15·1 answer
  • What is the arithmetic mean of the following numbers? 1, 2, 10, 6, 4, 4, 6, 3, 1, 4
    14·1 answer
  • What are the measures of the two angles in the figure below?
    7·1 answer
  • What is the median of the data 5,4,3,4,2<br> pls help me asap
    14·2 answers
  • The table shows the number of apples and the total weight of the apples estimate the weight of 6 apples
    9·1 answer
  • Vertex, maximum height, and axis of symmetry
    12·1 answer
  • Which description best describes the graph?
    11·1 answer
  • Please help me find the area of the shape
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!