1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aliya0001 [1]
3 years ago
5

What is 12 divided by 1 using long division

Mathematics
2 answers:
sergeinik [125]3 years ago
7 0

Answer:

12

Step-by-step explanation:

12 divided by 1 using long division is 12. As long as a number is divided by 1 the number is the same as the dividends number.

Charra [1.4K]3 years ago
7 0

Answer:

12

Step-by-step explanation:

1 2. 0

1 1 2. 0

− 1    

 0 2  

−   2  

   0 0

 −   0

     0

You might be interested in
Please answer the question above.
Crank

Answer:

Waffle house :3

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
1 point
kolezko [41]

Answer:

6

Step-by-step explanation:

I pretty sure that its 6 if nt sorry

7 0
3 years ago
Help me plz<br><br>does anyone know this​
Oksanka [162]

Answer:

I believe the x value is 5

Step-by-step explanation:

point A is plotted on point (5,3)

5 is x and y is 3, hope it helps

3 0
3 years ago
Question 11 Multiple Choice Worth 1 points)
Viefleur [7K]

Answer:

x = 35

Step-by-step explanation:

First, we need to add the angles on a straight line and subtract them by 180 (because angles on a straight line adds up to 180)

56 + 51 = 107

180 - 107 = 73

Now that we have found the angle of y, we can find the angle of x now. Because angles in a triangle adds up to 180, we have to add 72 and 73 now.

72 + 73 = 145

And now subtract it from 180

180 - 145 = 35

So x = 35

8 0
2 years ago
PLEASE HELP SOMEONE I DONT KNOW HOW THIS WORKS
Brrunno [24]

Answer:

768

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can you solve: 6/5=n+2/2n-3​
    9·1 answer
  • What is the product of 7 and m? then evaluate the expression for m = 4.
    11·2 answers
  • Line C and D are perpendicular. If the slope of a line c is -4, what is the slope of line D?
    5·2 answers
  • What is the steps to solve 25 milligrams per day for one week
    10·1 answer
  • Na lanchonete da escola há um sanduíche muito pedido que custa R$ 6,00. Os donos estão estudando aumentar o preço desse sanduích
    12·1 answer
  • Stella buys a one-pint bottle of juice for $2.72. What is the unit rate of the
    6·1 answer
  • Jason's piggy bank contained $5.70 in nickels and pennies. If there were 30 more pennies than nickels, how many of each did he h
    5·1 answer
  • 8.50+15.75x=7.50+15.75x
    11·1 answer
  • Hi, please help me with the answers for the following questions. For this type of assignment, you make your own algebraic expres
    7·1 answer
  • 3. The product of two even numbers is always divisible by 4.<br> a) True<br> b) false
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!