1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mumz [18]
3 years ago
12

F(x) = x2 + 3x - 7

Mathematics
1 answer:
Serga [27]3 years ago
3 0

Answer:

{-7, 3, 33}

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Help please I don't know what to do plz just send the answers because I'm tired and I cba to do calculations
Lyrx [107]
Answer is A
Just make sure you do know how to do them :)

4 0
4 years ago
Help me plssss!!!!!!!
Nookie1986 [14]
<h3> zor bir soru cevap Ceyhan</h3>

5 0
3 years ago
Can someone help me with this please ?
rusak2 [61]
38 , because since its 90 degrees at exact, your subtract 90 from 52 and you would get 38 for your x value
8 0
3 years ago
What is 2 equivalent ratios for 7 to 11
Strike441 [17]

Pick any number.  Multiply the 7 and the 11 both by it,
and you'll have an equivalent ratio.

Examples:

(by 2) . . . 14 to 22

(by 6) . . . 42 to 66

(by 10). . . 70 to 110

(by a million) . . . 7 million  to  11 million


7 0
4 years ago
Explain how to write 50,000 using exponents
In-s [12.5K]
The answer would be 5x10^4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the surface area of this cube. Be sure to include the correct unit in your answer.
    11·1 answer
  • Find the quotient -506/-8
    6·2 answers
  • A toaster has four slots for bread. Once the toaster is warmed up, it takes 35 seconds to make 4 slices of toast, 70 seconds to
    6·1 answer
  • Doris made 80 cookies this week. She baked 4 less than three times the total she made last week. Which equation, when solved for
    12·1 answer
  • Is 7.6 repeating greater or less than square root 55
    13·2 answers
  • Paul and Seth know that one point on the line
    12·1 answer
  • Answer this please ASAP
    9·1 answer
  • A gallon of moo milk costs $5.12. what is the unit price of an 8 ounces of moo milk
    13·1 answer
  • Sudhir bought an almirah for RS 13600 and spent RS 400 on its transportation . He sold it for RS 16800 . find the his gain perce
    7·1 answer
  • Zareena has 24 minutes to work on her math homework and each problem is taking g her 2/3 of a minute on average to complete whic
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!